Ostatní

The Voice

24. září 2012 v 23:18 | Tery
AAA už je to celé 4 měsíce, kdy jsem na blog nepřidala jediný článek. Hrozně moc mi to chybělo (už nemám ani žádný jiný blog a i když to byl ohromný žrout času, tak mi to ohromě chybí a rozhodla jsem se vrátit). A co že se od mé poslední návštěvy tady změnilo? No absolutně všechno. Tím myslím úplně. Změnila jsem se já (jak fyzicky, tak psychicky), mí kamarádi a celkově můj život - nehledě na můj pohled na něj...
Co se ale nezměnilo je moje posedlost amerikou... jak já tam moc chci!!! Vím, že ve spoustě věcech, je Česká republika vyjímečná, ale já naprosto miluju americkou kulturu a všechno kolem ní.

Za posledních pár týdnů jsem si absolutně zamilovala americkou soutěž The Voice - tahle soutěž probíhala i v České republice, ale protože jí organizovala Nova, nešlo o kvalitu pořadu, jako spíš o kvantitu diváků. Abych řekla pravdu, ani nevím kdo tu vyhrál, protože jsem Hlas Česko-Slovenska přestala sledovat již po 2. dílu - nejspíš za to mohli lidé, kteří v něm byli - upřímě, Mareše FAKT FAKT FAKT nemusím, nemluvě o Rollins, Rytmusovi nebo asi nejhorším z nich Davidovi. Vojtka jsem měla ráda, ale po téhle soutěži mi leze na nervy i on. A to opravdu hodně.
Americkou verzi ale naprosto miluju. Adam, CeeLoo, Christina a Blake jsou umělci, které opravdu hodně obdivuju a hrozně mě baví neustálé rozepře mezi Adamem a Blakem... Ani špatně se na ně nekouká.

Každopádně ještě nejsou tými kompletní a já už mám svého favorita, který doufám že vyhraje - je to 17 letá Melanie Martinez. Myslím, že je naprosto senzační. Její vystoupení jsem viděla snad stokrát a pořád nemám dost. Melanie vás rozhodně zaujme na první pohled.
Z jejího (nejen) vystoupení, jsem udělala pár animací.


» Miluju, miluju, miluju první animaci, na které se Blake s Adamem (opět) provokují. Hrozně moc se mi líbí, že i když do sebe jedou skoro furt, pořád je vidět, že jsou to ve skutečnosti hrozně velcí kamarádi.
» 2. animaci jsem udělala, protože je to chvíle, kdy se Adam (budoucí coach Melanie) otočí.
» Miluju, miluju, miluju další animaci. Hrozně se mi líbí, jak se Adam otočí a začne se na Melanie usmívat... ooooj ♥ :D
» Další animka je chvíle, kdy byl záběr na nohy Melanie - ano skutenčně hrála na tamburínu nohama.
» I když se Christina nakonec neotočila, dost se rozmýšlila a málem zmáčkla the button.
» Další animka je také můj oblíbený okamžik - když Melanie dohraje písničku a uvědomí si, že se jí otočili 3 porotci.
» Předposlední animka je také z úúúžasného momentu, kdy je Adam nadšený z toho, že má Melanie a tak předvede Blakeovi úžasný radostný taneček.
» Poslední animka je z chvíle, kdy si Melanie vybrala, že bude patřit do Teamu Adam a Adam jí šel obejmou... já chci taky!! :D

Citáty - knihy

10. března 2011 v 17:34 | Tery

Nevím jak vy, ale já miluji čtení (což mi připomíná, že sem sem chtěla dát popisy mých oblíbených). Tady máte nějaké (podle mě) krásné citáty o knihách. Některé opravdu stojí za to. (omlouvám se, ale jsou bez autorů).

S knihami je to jako s lidmi: jen velmi malý počet něco znamená, zbytek se ztrácí v množství.

Bezpečným znakem dobré knihy je, že se nám líbí o to víc, o co jsme starší.

Je zoufalé nemít rozečtenou krásnou knihu, nemít v zásobě nic, co bychom mohli otevřít bez zklamání.

Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá.

Nejdříve si knihu koupíš, potom si ji přečteš. Kolik spisovatelů by zemřelo hladem, kdyby tomu bylo naopak.

Kniha života je plná vykřičníků i otazníků.

Kdo zabíjí člověka, zabíjí rozumnou bytost; kdo však zabíjí dobrou knihu, zabíjí rozum sám.

Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb.

Nejužitečnější jsou knihy, které nutí čtenáře k doplnění.

Člověka je možno poznat podle knih, které čte.

Intra

3. února 2011 v 19:45 | Tery
Poslední dobou je u seriálů takový trend - místo intra je tam jen nápis názvu seriálu, v těch horších případech ani to ne. Pro mě, jakožto milovníka seriálů je to utrpení, protože INTRA miluju. Aby bylo vidět, že některá intra jsou krásná a tudíž by se neměla vynechávat, dám vám sem 6 mých nejoblíbenějších INTER, které mě vždycky dokáží rozveselit.
INTRA NEJSOU (!!!) SEŘAZENA PODLE MOJÍ OBLÍBENOSTI

Pretty Little Liars
Tohle intro mi přijde hrozně originální. Písnička se časem oposlouchá, ale ten nápad. No řekněte, ukládat holku do hrobu. Intro říká o seriálu hodně a tohle je prostě úžasný.

How I Met Your Mother
Proč se mi líbí tohle intro? Vždycky, když slyším tu písničku se mi chce tancovat. Navíc je takové hrozně veselé a krásně vystihuje celý seriál.
Jinak tu melodii miluju tak, že jí mám jako ohlašovač zprávy

The Big Bang Theory
Ta písnička vystihuje úplně všechno. Patří mezi jedny z těch, který si zpívám všude a pořád,

Hustle
Tohle je asi jeden z málo známých seriálů. A co se mi líbí na intru? No nejvíce to bude asi ta grafika. Ke 4. a 5. serii vyšlo "modernější" vydání, které už se mi zase tolik nelíbilo.

Smallville
U Smallvillu miluju intra ze všech sérií, ale vybrala jsem to, které se mi graficky líbí nejvíc - a mám ho i v mobilu a neustále na něj koukám. Líbí se mi písnička (a ta se mi líbí úplně celá), líbí se mi to graficky, jen škoda že už tam není spousta mích oblíbených postav ze začátku serie (ale na druhou stranu by je stejně všechny zastínil můj milovaný Aaron Ashmore.

Veronica Mars
Bylo pro mě velice těžký vybrat jenom jedno intro = z jedné serie. 2. i 3. serie mi přišli obě krásný, ale nakonec u mě zvítězily ukázky nad grafikou.

Vybrat jen 6 inter pro mě bylo hodně těžké. Líbí se mi ještě spoustu dalších, ale pokud bych je sem měla dávat, všechny, byla bych tady do večera. Ale měla bych alespoň zmínit ty, které zůstali těsně pod čarou - čili těch, které taky miluju, ale už mi na ně nezbylo místo.
Určitě je krásné intro u staršího seriálu O.C. California, dále nesmíme  zapomenout Make It Or Break It, The Secret Life of American Teenager a spousty spousty dalších.

Czech Christmas

1. prosince 2010 v 22:23 | Tery
Na internetu jsem pátrala po informacích z jiných zemí o vánocích a den na to jsem potřebovala procvičit angličtinu, takže mě napsalo? Proč to sakra nespojit? Tak jsem do vyhledavače zadala czech christmas a vyšel mi moc krásný článek, který by měli přeložit i ti, kterým angličtina moc nejde. No posuďte sami:December 24 (Christmas Eve)
Christmas on Prague's Old Town SquareFor many, December 24 (Štědrý den) is the most enjoyable day of Christmas holidays. Its Czech name literally means "Generous Day", probably for the wealth of food that has traditionally been served for Christmas dinner. Even poor families would make sure that their plates were full on this one day of the year.
December 24 is Adam and Eva's name day. The Christmas tree is decorated with traditional Czech Christmas ornaments in many households and preparations are made for the most festive dinner of the year. Christmas Eve is associated with many superstitions that usually relate to life, love, and destiny that awaits one in the year to come. According to one Czech Christmas custom, one is supposed to fast all day to see the "golden piglet" (zlaté prasátko) in the evening. Visit our Czech Christmas Customs and Superstitions page for a detailed list.
Christmas Dinner
Dinner is served after sunset (traditionally, it should not be served until after the first star has come out) and consists of carp and potato salad, sometimes preceded by mushroom, sauerkraut or fish soup. Did you know that carp can supposedly be prepared a hundred different ways? Christmas carp is specially

Vánočka, Czech Christmas bread
raised in manmade ponds and then sold from large tubs placed on the streets and town squares a few days before Christmas. You will not see this sight at any other time of the year. Some families keep their carp in the bathtub for several days as a temporary pet for their children... Dinner can be finished with dessert, such as apple strudel. A traditional Christmas bread called vánočka (similar to the Jewish challa) used to be a part of the Christmas dinner in the past but today it has largely lost its Christmas connotation and is available year-round.
Christmas Presents
After dinner, everyone around the table may sing Christmas carols before moving to the Christmas tree, which is all lit up and beautiful. By then, presents have been placed under the tree. Czech children believe that Christmas gifts are brought by Baby Jesus (Ježíšek) who comes into the room through the window to leave the presents. Unlike Santa Claus, Baby Jesus is a rather abstract figure with no particular physical image attached to him, and no one knows where he lives. Just like Santa though, he receives wish-list letters from Czech children a few weeks before Christmas.
A Christmas SceneMidnight Mass
Some people end Christmas Eve by attending the midnight mass (půlnoční mše) at a local church.
December 25 - 26
Czech Republic Christmas stretches over December 25 and 26, which are also referred to as the First and Second Christmas Holidays, or the Christmas Feast (Boží hod vánoční) and St. Stephen's Day (Sv. Štěpán). On St. Stephen's Day, children, students, teachers, and the poor used to go around people's homes singing Christmas carols. Nowadays, families stay at home and relax or visit relatives and friends to share the special time.

Photos of the June

1. května 2010 v 22:05
Ja tady první hlasování o hvězdu měsíce - vzhledem k mé megální návštěvnosti nečekám, že tady bude někdo hlasovat, ale uvidíme...

Markéta Konvičková (simpatická finalistka Česko-Slovenské SuperStar z Třince. Tenhle měsíc jí vychází nové CD s názvem Na šňůře perel)
Markéta

Logan Lerman (osmnáctiletý herec, který se proslavil hlavně díky postavě Percyho Jacksona, ve stejnojmeném filmu. Logan ale stojí před kamerami už odmala a dokonce by si rád zkusil režisérskou práci)
Logan
Pixie Lott (devatenáctiletá zpěvačka. Před nedávnem vydala své první album, ze kterého můžete znát třeba hity Mamma Do, Boys and Girls...)
Pixie


Tak vybírejte. Upřímě, já ještě nevím na koho jméno v anketce pod článkem kliknu, ptž mám ráda všechny. No uvidíme...

Filmový řetěžák

11. dubna 2010 v 19:45
1) Tvé oblíbené filmy? 134 : - Deset důvodů proč tě nenávidím, Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Příběh dvou sester, Dvanáct do tuctu, Sesterstvo putovních kalhot

2) Proč se ti tyhle filmy líbí? : - I když je každej z trochu jinýho žánru, stejně se na ně vždycky ráda podívám. Nevím proč. Prostě se mi líbí...

3) Oblíbené seriály?: Dr. House, Lovcu duchů, Dva a půl chlapa, Smallville, The vampire diaries

4) Proč se ti tyhle seriály líbí?: Hrdinové - Protože mě baví. Buť jsou komediální a nebo tajemný, což miluju

5) Které filmy tě dokázaly rozplakat? !446! : Sesterstvo putovních kalhot

6) Jaký druh filmu máš nejraději?:Horory nebo komedie

7) Která seriálová postava je tvoje nej?:Dean z Lovců a nebo Deamon z TVD

8) Který film a seriál nesnášíš? 1228 : Ordinace, Ulice, Pojišťovna...

9) Který film tě dokáže nejvíc rozesmát? !670! : Prakticky každý :D

10) Tvůj oblíbený herec?: Tom Welling, Ian Somerhalder

11) Tvoje oblíbená herečka?: Ashley Tisdale, Amber Tamblyn

Dotazník, aneb co o mě nevíte (a možná ani vědět nechcete)

11. dubna 2010 v 10:30
1.
Celé jméno:Tereza

2.Přezdívky:Tery, Terýzek, Thery, Terezka (nesnáším, když mi někdo řekne Terezko!!!)

3.Narozeniny: 11.4.
4.Místo narození:Bohužel ne to město, kde žiju a který miluju takže NO COMENT

5.Znak zvěrokruhu:beran
6.Pohlaví: Holka
7.Třída:9
8.Škola:Základní (ne na dlouho)

9.Funkce: Žákyně
10.Město:Jindřichův Hradec

11.Celé nick jméno: Terýzek

12.Barva vlasů: origoš špinavý blond. Teď bruneta

13.Délka vlasů: mám je sestříhané - vepředu pod ramena - vzadu nad zadek

14.Barva očí: modro hnědá

15.Hlavní znak: nehty (vždycky dost ujetý)

16.Výška: cca. 168cm

17.Jizvy: Na koleni (doktorka říkala, že si ty neštovice nemám škrábat jinak budou jizvy :D)

18.Brýle: ne! Ale na čočky jsem uvázaná

19.Piercing: chtěla jsem do nosu, ale nějak mě to přešlo

20.Tetování: nemám, nechci

21.Pravák/levák: Pravák
-//MOJE "POPRVÉ"//
22.Můj nejlepší první přítel: Asi vím, ale ten zná můj blog a já bych to nerada psala

23.První cena: ve školce - nejkrásnější maska na karnevalu

24.První sport, kterému jsem se věnovala: běhání - a ještě mě to nepustilo

25.První domácí zvíře: WHOW my jsme byli jak zoologická zahrada, ale nejvíc se naše rodina vyznačovala a bude vyznačovat černýma kočkama

26.První dovolená: Itálie - s mámou :D

27.První koncert: Aneta Langerová (no co, bylo mi 9)

28První Láska: školka

-//OBLÍBENÉ//
29.TV program: Nova, Barandov

30.Barvy:Fialová, červená

31.Film: Řada nešťasných příhod, Sesterstvo putovních kalhot

32.Skupina: Těch je

33.Zpěvačka: je jich hodně, ale například Lilly Alen, Pixie Lott, Christina Aquilera...

34.Zpěvák/Rapper: Mitchel Musso má docela hezký písničky

35.Hubební styl: Rock/pop, ale poslouchám od něčeho trochu - až na dechovku

36.Písnička: Candice Accola - Our Break Up Song a nebo taky od Candice Harded Said Goodbye

37.Přítel/kyně:3 BFF - Věra, Káťa a Jarča

38.Sladkost:Já jsem spíš na slanosti :D, ale neodolám třeba Bonparům

39.Sport: běhání - jelikož mám malý plýce, tak musím běhat. Jakmile bych přestala, musela bych chodit k dokorce a navíc mě to baví

40.Restaurace: jedna cukrárna u nás ve městě

41.Oblečení: Džíny (mám troje a pořád je střídám) a nějaký zvláštní triko - I love jeans

42.Obchod:S oblečením? To nakupuju úplně všude, ale nejvíc miluju krámky s knihama :)

43.Předmět ve škole: Cvičení z Matiky (parádní učitelka)

44.Zvíře: kočka, pes

45.Knížka: WHOW. Doufám, že máte čas: Moira, Darren Shan, Upíří deníky, Deltora, Alice a..., Lissy a Tinka, Sesterstvo putovních kalhot, Řada nešťastných příhod, různý hororový povýdkový knížky a když se to vezme, tak si ráda přečtu i Twilight ságu

46.Časopis: Popcorn (i když mě poslední dobou štve, jak se naváží do Ashley), Bravo, Dívka, Top dívka - kupuju pravidelně

47.Boty: Kozačky

-// BUDOUCNOST//
48.Svatba: Nevim kdy, nevim kde, nevim s kym, ale snad bude

49.Místo kde chcem žit: ČR mi vyhovuje, ale kdybych se měla odstěhovat tak na Slovensko :)

50.Auto:Citroen
51.Životní sen: dostat se na ekonomku, udělat vysokou a být spokojená se svou budoucí prací

52.Povolání: uřednice, možná i spisovatelka (spisuju hodně a ráda, ale zatím to dávám číst jen mámě :D)

53.Holka/kluk: Kluk
-// MUJ VYSNĚNÝ(Á) KLUK/HOLKA//
54.Barva vlasů: hnědá, ale ostatní nevadí

55.Délka vlasů:né úplně na ježka, ale ani extra dlouhý vlasy mi nevyhovujou

56.Barva očí:modrá
57.Výška:copak na takovýchhle maličkostech v lásce záleží???

58.Roztomilý nebo sexy?:roztomilý jsou lepší

59.Líbat nebo dívat?: No, tak to je trochu soukromý (takže asi víte co :D)

60.Objímat nebo líbat?:a nešlo by to zkonbynovat :D...

61.Oblečení:nedůležitý
62.Romantický nebo přirozený:přirozeně romentický by bylo úžasný, ale kdybych si měla vybrat, tak radši přirozený

63.Hravý nebo vážný?:hravý
64.Tlustý nebo hubený?:střed
65.Něžný nebo vášnivý?:něžný
66.Zábavný nebo nudný?:zábavný
67."Dělač problemu" nebo "Pan tichý"?:pan tichý

-// UZ JSEM NĚKDY//
68.Pila alkohol: No ne asi, je mi patnáct

69.Kouřila: jednou - a už se k tomu nechci vracet

70.Utekla z domu: na to jsem moc velkej srab

71.Něco si zlomila: chtěla jsem na letošním lyžáku, ale nějak to nevyšlo

72.Chodila s Klukem: jasně že jo

73.Zlomila někomu srdce: i když jsem se snažila být hodná, nemůžu s ním chodit jen ze soucitu

74.Pohádala se s někým: docela často a pak jsem na sebe vždycky hrozně dlouho naštvaná

75.Plakala ve škole: asi 2x, ale to už bude nějakou dobu

76.Někoho zabila: nejsem si vědoma... mmnt... už to mám, ve snu

77.Zamilovala se:to už ani nepočítám

-// VĚŘÍM V//
80.Bůh: ne

81.Zázraky: občas

82.Láska na první pohled:ne, všechny, do koho jsem byla zamilovanájsem znala víc jak rok a až pak jsem si to uvědomila

83.Duchové: občas si říkám, že je to možný

84.Mimozemšťani: podle mě něco ve vesmí ru je. Je tak velkej a byli by jsme tu sami?? To se mi nechce věřit. Akorát si nemyslím, že jsem to zelení mužíčkové. Pokud někde něco je, podle mě to třeba nebude tak vyspělí jako my...

85.Druhé já: občas říkám něco, na co bych si já sama netroufla ani pomyslet, takže občas

86.Nebe: jako to modrý nad náma: jo, ale to kam jsou lidi po smrti ne

87.Peklo: ani ne

89.Andělé: každej má svýho strážnýho anděla, ale lidskýho - akorát že někdo ho nepotkkká za celý život

90.Horoskopy: v každým je něco jinýho, ne

91.Je tu někdo, koho bych chtěl, ale vím, že ho mít nemůžu: jo je. Možná že bych ho mohla mít, ale jsem moc velkej srab než abych mu to řekla...

-// PRÁVĚ TED//
92.Pocit: Ospalej (psala jsem to 1. března 2010 v 0:02)

93.Potřeba: spánek
94.Jsem: naštvaná, protože ráno nebudu vstávat

95.Mám na sobě: Hmm pyžamo

96.Chci:dokoukat jeden film, a neusnout u toho

97.Dělám: jsem na internetu a koukám na ten film

98.Online?: ještě chvíli..... už ne

99.Poslouchám: ten film

100.Myslím: to už je konec, bylo to rychlí, ale na druhou stranu jsem za to ráda (moje doslovné myšlenky)

Emily vs. Miley - zpěv

25. srpna 2009 v 12:11
Na internetu se oběvila nová anketka, k nové písničce Emily Osment:
Podle mě je úžasná, ale teď opět k té anketě.

Otázka zněla: Líbí se vám nová píseň od Emily Osment???
(Já jsem samozdřejmě odpověděla že je best, ale jak to dopadlo?)

50% lidí řeklo, že je ta písnička úžasná a Miley by se měla naučit taky tak zpívat

14% lidí řeklo, že tahle písnička není jejich čajem v šálku.

38% lidí řeklo, že si myslí, že Emily nebude moc slavná svým zpěvem.

Podle mě je vísledek jasný, nic proti Miley, ale všichni už ví, že zpívá na playback a když ne, tak se člověk diví, jakto že hraje nejslavnější popovou hvězdu v nejslavnějším seriálu.

Napište mi do komentářů, co si o tom myslíte vy.


Wallík s Miley

14. července 2009 v 19:45
Nevím jestli se tomu dá říkat wall, ale to je jedno. Původně to měl být dess, ale když jsem se pořádně podívala jak to vypadá, připadalo mi, že to bude hezčí jako wall. (No hezčí to asi nebude)


Do komíků napište, jak se vám to líbí.

Navstevnost za minuly tyden (22.6. 2009 - 28.6. 2009)

29. června 2009 v 9:00
Pondeli: 32
Utery: 47
Streda: 33
Ctvrtek: 48
Patek: 24
Sobota: 44
Nedele: 45

Celkem: 273

Vypadá to, že se vracím do starých kolejí.

Stmívání

22. prosince 2008 v 13:14
Včera jsem byla na Stmívání.Bylo to úplně úžasný i když to nebylo dabovaný. Režisér o tom filmu napsal že je to hororová lovestory,ale celé kino doslova řvalo smíchy. Dávám sem trailer s českýma titulkama.Ve skutečnosti to není tak strašidelné jako v něm.

Jedu na letní tábor

16. srpna 2008 v 9:00 | Terýzek
Takže-tenhle článek jsem psala už ve čtvrtek.Jedu na týden na tábor takže tady nebudu,ale připravuji pro vás předpřipravené články,takže by tady měl být například materiál k filmu Let 29,který dávají na ČT 1 od pondělí do pátku.Samozdřejmě že včetně fotek všech herců.Těším se až tady zase budu moc být.
Váš Terýzek

Dotazník

24. července 2008 v 11:07 | Terýzek
1. Celé jméno:Tereza P.
2. Přezdívky: Terýzek
3. Narozeniny:11.dubna 1995
4. Místo narození: Česká Lípa
5. Znak zvěrokruhu: Beran
6. Pohlaví:můžete třikrát hádat
7. Třída:8.A
8. Škola:ZŠ Vojanova
9. Funkce:Student
10. Město:Děčín-Teplická

3.diplomky za spřátelení

14. června 2008 v 15:37 | Terýzek
Doufám že se bude líbit.Napiš do komentářů.

Pls klikněte

12. června 2008 v 15:44 | Terýzek
Klikněte pls zde.Mocinky mi tim pomůžete.

Týrání zvířat není fér

4. června 2008 v 16:05 | Terýzek
Tak přesně tohle tvrdí Sandra Bell.(Nedějná zpěvačka)Nafotila dokonce pár fotek.Tak tady jsou:
stop_01stop_02stop_03stop_04stop_05stop_06stop_07

Písnička června

31. května 2008 v 23:55 | Terýzek
Code Red-Kanikuly:
Ashley Tisdale-Fabolous:
Nevada Tan-Revolution.
Christina Aguilea-Come on over:
t.A.T.u.-All about us:
Ewa Farná-Ticho:
Sandra Bell-Ve snu budem lítat:

Moje první colorfull

13. dubna 2008 v 0:10 | Terýzek
Do komentářů mi napište jak se vám líbí moje první colorfullka-pls dejte ohled na to že je moje první:).

Zamysli se

27. března 2008 v 16:51 | Terýzek
Zamysli se nad sebou a klikni na celí článek:
 
 

Reklama