Duben 2011

Sociální sítě

24. dubna 2011 v 0:02 | Tery |  Filmy
Každá doba má své vizionáře, kteří za sebou ve stopách své geniality zanechají pozměněný svět - ale málokdy k tomu dojde bez boje o to, co se přesně událo, a kdo byl přítomen okamžiku zrození změn. Ve filmu The Social Network divákům režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin umožňují nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století, prostřednictvím odlišných pohledů hyperinteligentních mladých mužů, kteří svorně tvrdí, že právě oni byli u toho, když Facebook vznikl. Výsledkem je drama plné tvoření i destrukce, drama, které se zcela záměrně vyhýbá jediné interpretaci, ale místo toho poukazuje na rozpory v subjektivních výkladech událostí, aby tak zrcadlilo stále se měnící sociální vztahy, které jsou pro naši současnost charakteristické.

Můj názor:
10/10 - zase jednou porádný film. Celé 2 hodiny jsem seděla a poctivě sledovala každý pohyb na obrazovce. Celý film byl hrozně hezky zpracovaný a navíc a něm hrálo spousta pro mě známých lidí. Určitě doporučuju - ostatně, pokud jako já používáte Facebook každý den, je dobrý vědět, jak vzniknul.
Pod porexem je mírně spoileroidní text = pokud jste film neviděli a nechcete se připravit o překvapení - nečtěte ho.

Má cenu psár nadpis?

9. dubna 2011 v 22:05 | Tery |  Deníček


Opět jsem zpět a opět je toho na mě moc. Poslední dobou mám pocit, že tenhle blog používám jenom abych si postěžovala, ale opravdu - můj život je v posledním měsíci hodně těžkej.
No nebudu to psát přímo, ale ten úžasný avatar (ano "maybe it's best you leave me alone" je text z mojí nejoblíbenější písničky od All-American Rejects - It Ends Tonight) říká všechno.
Jenom jsem sem chtěla napsat, aby jste věděli, že žiju. Teď opravdu nemám náladu na to, nic psát a pokud bych ze sebe vypotila nějakou povídku, byla by dost černá (ve smyslu smrti a tak podobně). No uvidíme, třeba si sednu a napíšu nějaký drama...

Schooool

2. dubna 2011 v 10:23 | Tery |  Deníček

Ahoj všichni náhodní kolemjdoucí. Tak jak si užíváte víken? Já parádně - písničky puštěný na plný pecky a PC Gamesky. ou jak já miluju 21. století. No nic...
Proč vlastně píšu? Některým lidem, které znám osobně jsem slíbila, že sem sem tam něco napíšu (hih, asi jsem se zbláznila, ale budiž). No tak co bych napsala... konečně jsem byla v pondělí na sundání stehů, takže vypadám zase normálně.... ehm, teda tak normálně, jak můžu vypadat :).
Poslední dobou jsem se o5 vrátila k mojí milované aktivitě - čtení. Jak jsem psala, omezila jsem malonko internet a je mi OK :). Dokonce i ve škole bych řekla, že už je to o dost lepší. No uvidíme. Pořád to není to, co bych si představovala, ale já se snažím (a hodně mi asi pomáhá stýskání si po fansite o Ashley, který jsem si zakázala a neustále blížící se třídní schůzky. Něco mi říká, že nebudu mít ten net zakázaný jen od sebe, ale i od rodičů :D