Prosinec 2010

Avatars #2 - Amber Tamblyn

31. prosince 2010 v 10:40 | Tery |  Avatars
Tak tu mám svoje druhé avatary v životě (a řekněme si to upřímě, je to na nich celkem znát). Vybrala jsem si herečku Amber Tamblyn - její úplně nejlepší shoot (samozdřejmě podle mě.
Tak kritizujte :).


A pamatujte, že pokud by jste tuhle obludnost chtěli použít, tak nejen, že by jste měli uvést zdroj, ale taky by jste měli navštívit psychiatra.

New Rubrika

25. prosince 2010 v 14:55 | Tery |  News about Blog
Avatar
Tak jsem přidala novou rubriku. Jmenuje se Photoshoots a budou to profesionální fotky mých oblíbených herců, hereček, zpěvaček... a nebo shoty, které mě prostě jenom něčím zaujali.

Co si přeji k Vánocům

18. prosince 2010 v 15:40 | Tery |  Téma týdne
Avatar
Čím začít? Celkem mě štve, že jsem nestihla minulé téma týden - poslední dobou mám moc málo času - a ve skutečnosti tohle téma týdne nebude tak téžké, protože jsem přišla na první přání. Takže co všechno si přeju:
  • Jak už jsem psala, celkem by se hodil nějaký čas navíc. Nebo by mohl stačit podobný ovladač jako z filmu Klik, život na dálkové ovládání. Já bych si ale život nepřetáčela. Jenom bych si ho zastavovala :D.
  • Další přání (a zároveň je u něj nejmíň pravděpodobný, že se splní) je, aby mě všichni lidi nechali na pokoji. Myslím všechny lidi, kteří mě neustále chtějí předělávat. Ano, nejsem člověk, kterýmu nejvíc záleží na vzhledu, tak se zblázněte, a ano, budu hnusná, ale tuhle poznámku si nemůžu nechat ujít: Klidně se užírejte, nadávejte mi, prostě si dělejte co chcete, ale já se na truc nebudu měnit :).
  • Další přání je, abych se dostala do čtvrťáku a v klidu odmaturovala. Škola mi zatím jde - patřím dokonce mezi tu lepší půlku (mezi ty, co nepropadají :D), takže by to třeba mohlo vyjít.
  • Asi nejvíc si ale přeju, aby mi to konečně vyšlo s tou jednou osůbkou ♥. No uvidíme. Zatím to nevypadá nijak slibně, ale myslím, že marný to úplně nebude.
  • A další, taky důležitý přání je, abych se dožila dalšího roku a nezbláznila se z tohohle světa.
  • Pokud jde o hmotný dárky, mimo toho ovladače bych pod stromečkem ráda našla nějaký knížky, možná nový mobil (ačkoli ten nedostanu :( a jinak už je to na rodičím, protože vůbec nevím :).
Těžké téma týdne, ale nakonec jsem něco vymyslela :P. Jsem zvědavá, co pod stromečkem najdu. Jistá si jsem akorát štěnětem, který ale už máme teď (a 3 prcky mi vezmou :'-( ).
Jsem si vědoma, že většina přání se mi nejen že nesplní, ale ani nemůže splnit.
A samozdřejmě nejsem zloděj, takže avatar je by Freezy - a běžte se tam určitě podívat :).

Na co titulek

14. prosince 2010 v 17:49 | Tery |  Deníček
Avatar
S pocitem, že když jsem zamilovaná (a to opravdu hodně), nedokáže mě rozházet ani Eko v den, kdy jsme ho původně mít neměli, jsem ráno odešla do školy: CHYBA. Po tom, co zkoušel spolužačky z látky, kterou jsem absolutně neuměla, mi konečně došlo, že bych se měla podívat i právě na tenhle předmět.
Eko máme oficiálně v podělí, středu a pátek, ale tenhle týden jsme měli supl i na dnešek :( a budeme ho mít i zítra (2x eko za den, tak to nedám).
Je toho na mě teď tak trochu moc, čili jsem nestihla nastavit adventní kalendář. Omlouvám se, ale ty filmy co jsem nestihla sem dám o víkendu ;).
Nedokážete si představit, jak i přes to, že nic nestíhám tu obchodku miluju: V pátek jenom 3 hodiny, dneska 4. LOL. Máme totiž ve škole den otevřených dveří. Původě mě kámoška z druháku přesvědšovala, abych tam s ní byla, ale já to bohužel nakonec musela odříct :(.

Vánoční skřítek

12. prosince 2010 v 12:00 | Tery |  Filmy
Filmy
Jako malého ho odvezli na Severní pól, kde ho vychoval táta skřítek (Bob Newhart). Ale Buddy (Will Ferrell) časem zjistí, že je jiný než ostatní skřítci. Aby našel místo, kam vlastně patří, vydá se hledat svého pravého otce do New Yorku. Právě zde se Buddy dozvídá, proč je jeho otec na seznamu zlobivých. Především ale přijde na to, že příčinou všech Santových problémů je nedostatek vánoční nálady a klidu. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, s čímž mu pomáhá půvabná Zooey Deschanel, která je Santovým skřítkem v obchodním domě. Podaří se Buddymu všechny přesvědčit, že Santa (Ed Asner) opravdu existuje?

Můj názor:
6/10 - tipický váční rodinný film, kde hlavní záporák, který přemýšlí jen nad prací a na rodinu kašle, na konci úplně obrátí. Pročpak to nefunguje i v normálním světě :).

Hodnocení na CSFD: 57%

Už jsme tam?

11. prosince 2010 v 12:00 | Tery |  Filmy
Filmy
Když si svobodný člověk, který nesnáší děti, začne něco s maminou se dvěma dětmi, tak mu nastaly velké problémy. To se stalo Nickovi (I. Cube), bývalému hráči, který teď vlastní obchod se sportovními suvenýry. Svolí, že se postará a doveze děti do Vancouveru. Jenže nic není tak lehké, když vás děti k smrti nenávidí, berou vás jako úhlavního nepřítele a hlavně se vás snaží úplně zničit.

Můj názor:
6/10 - komedie, která nikoho neurazí, ale na druhou stranu není zas až tak zábavná

Hodnocení na CSFD: 46%

Zázrak v New Yorku

10. prosince 2010 v 12:00 | Tery |  Filmy
Filmy
Šestiletá Susan má pochybnosti o existenci Santa Clause. Maminka ji už dávno prozradila tajemství o Ježíškovi a rozdávaní dárečků. Jednoho předvánočního dne však nečekaně uvidí v jednom obchodním domě Santa Clause, který ji přesvědčí, že je skutečný. Malá Susan tak dostává ten nejhodnotnější dáreček ze všech dárků opětovnou víru ve splnění svých snů

Můj názor:
5/10 - starý, trochu praštěný vánoční film. Podívejte se na něj a uvidíte sami :)

Hodnocení na CSFD: 62%

Wald Disney - Mickeyho kouzelné vánoce

9. prosince 2010 v 12:00 | Tery |  Filmy
Filmy
Oblíbení Disneyho hrdinové se s vámi chtějí podělit o vánoční zážitky. Mickey a všichni jeho hosté jsou po velké sněhové bouři zavaleni v Myšmaši. Je tu Medvídek Pú, Prasátko, Bell, Sněhurka, Ariel a mnoho dalších starých i nových Mickeyho kamarádů. Všichni jsou veselí, jen Donald má špatnou náladu. A tak se mu všichni snaží ukázat kouzlo Vánoc. Minnie promítá vánoční záběry z domácího videa, a to brzy navodí vánoční náladu. Dokonce i nevrlému Donaldovi, který se nakonec stane největší hvězdou večera.

Můj názor:
7/10 - s extra kvalitním kresleňákem jsem moc nepočítala. Celkem mě ale zaskočil, protože jsem se u něj rozhodně nenudila. Navíc je vidět, že to není jen mlj názor (podívejte se na CSFD :))

Hodnocení na CSFD: 79%

Vánoce v Bostonu

8. prosince 2010 v 12:00 Filmy
Je libo romantický film? Pak bych tady pro vás něco měla:
Filmy
Gina si se Sethem dopisují již od základní školy - nikdy se neviděli ani neslyšeli. Uplynulo 13 let a od pouhých dopisů má dojít k neplánované schůzce na konferenci firem vyrábějící hračky. Gina tam vyráží jako reportérka, Seth jako manager jedné z hostujících firem, ale oba dva mají tak velký strach z první schůzky, že místo sebe pošlou na rande své nejlepší přátele Ellen a Matta...

Můj názor:
9/10 - ano, opět je možná můj úsudek ovlivněn dobrou náladou z blížících se Vánoc, ale tenhle film mi prostě nepřijde, jak až tak velký slaďák, jak se na první pohled tváří. Navíc jsou obě hlavní postavy hrozně simpatické a Patrick mi mírně připomíná Patricka Neila Harrise.

Hodnocení na CSFD: 63%

Casper a stašidelné vánoce

7. prosince 2010 v 12:00 Filmy
Vím, že si říkáte, že jsem se zbláznila, ale k vánocům podle mě vždycky patřily a vždycky budou patřit pohádky.
Filmy
Přátelské a dobrácké strašidýlko Casper se těší na blížící se oslavy vánočních svátků, jenže dřív než se stačí rozsvítit svíčky, dostane se do nečekaných potíží. Objeví se totiž vládce světa strašidel a oznámí Casperovi, že poslední dobou vyděsil velmi málo lidí, a pokud to nenapraví, bude deportován do země zkažených duchů. Casper se tak ocitá ve vesnici Chrismassachusetts s úkolem vyděsit na Štědrý den alespoň jednoho člověka. Jenže to se zdá nemožné, protože Casper je příliš velký dobrák, než aby někoho dokázal vyděsit v tento sváteční den. Naštěstí tu jsou jeho tři ochránci a přátelé Fets, Stretch a Stinky, kteří povolají na pomoc strašidelného bratrance. 

Můj názor:
7/10 - občas si člověk prostě potřebuje odpočinout od tohohle světa a je krásný se vrátit ke svýmu dětství.

Hodnocení na CSFD: 49%

Proč? Protože jsem to řekla !!!

6. prosince 2010 v 23:16 | Tery |  Deníček
Avatar
Mojí náladu teď neskutečně dobře vystihuje tenhle avatar (Supernatural - díl Krvavá Mary) - kdo neviděl nepochopí :). Ano, i já bych zabíjela ty, kteří se někoho snaží zabít - teď tím někoho myslím MĚ.Lépe řečeno mojí osobnost.
Když jsem chodila na základku, byla jsem taková ta holka, která stála v rohu a kterou všichni viděli jenom když něco potřebovali. Mrzelo mě to, ale nedokázala jsem s tím něco udělat. Za y tři měsíce, co jsem na obchodce jsem se ale hrozně změnila. Nejdříve jsem si myslela, že si to nalhávám, ale potom mi to začalo říkat hrozně moc lidí, kteří mě předtím znali a já jsem si začala uvědomovat, že to vlastně je pravda a teď sedím ve škole uprostřed všech lidí a neustále se snažím komunikovat. Za mojí proměnu může i nová třída, která mě neskutečně podporuje v tomhle, protože když jsem se pokusila říct svůj názor na základce, byla jsem ta blbka, která by měla přestat mluvit.
A co tímhle článkem chtěl básník říci? Vy, co se mnou máte problém, se nejdřív zamyslete nad sebou - podle sebe soudím tebe. Já jsem taky jenom člověk a tím, že mi budete říkat, co mám a co nemám dělat, jen docílíte toho, že se zapřu a budu dělat přesný opak toho, co vy chcete - jsem přeci jenom ve znamení berana :).

Jinak pokud se jedná o tenhle blog: Dneska jsem dodělala adventní filmový kalendář do 10., ale u toho posledního filmu ještě nemám názor, protože jsem se na něj ještě nepodívala, i když ho mám už hrozně dlouho v PC. A co vás zhruba čeká? Jsou tam dva kreslené filmy, romantická komedie a rodiná komedie, ale které filmy to jsou vám nepovím, na to si musíte počkat sami.
Nejvíce se ale těšte na poslední 3 "okénka", protože tam budou moje 3 nejoblíbenější vánoční filmy - horor, hororová komedie a komedie :).

Legenda o Vánocích

6. prosince 2010 v 12:00 Filmy
Legenda
Před stovkami let se zrodil největší příběh světa. Mladý Nikolas přišel při nehodě o rodiče. Vesničané se rozhodli o sirotka postarat společně, a tak jej každá rodina vychovává jeden rok. Vždy ke konci roku, na Boží hod, se Nikolas stěhuje do nového domova. Aby vesničanům nějak projevil vděčnost, na rozloučenou vždy pro děti domácích vyrobí hračky. Jak se během let počet Nicolasových adoptivních rodin zvětšuje, skoro každý dům mívá na Boží hod na prahu nějaké dárečky. Když však vesnice trpí nedostatkem jídla, pošlou Nicolase do učení k poustevnickému tesaři. Pod jeho krutým vedením se Nicolas naučí vyrábět ještě lepší dárky, a mnohem rychleji. Lisakki, který děti nenávidí, mu to však zakazuje. Tradice vánočního dávání dárků je ohrožena!

Můj názor:
8/10 - ano, možná je moje dobré známkování ovlivněno tím, jak miluji vánoce a tím, jak se blíží, ale tenhle film jasnq dokazuje, že američani nejsou jediní, kteří dokáží vytvořit opravdu pozoruhodný vánoční film o Santa Clausovi. Kdo nemá rád kýčovitost vánoc - ani na to nekoukejte, protože v tomhle filmu najdete jen tohle - sice v menších dávkách, ale celou dobu :).

Hodnocení na CSFD: 77%

Dess 1.0

5. prosince 2010 v 23:49 Dessy blogu
Design
Je tu zima, vánoce, silvestr a Tery se konečně ukecala dát sem nový design. Co k tomu říct? Je z lovehouse, moc se mi líbí a není silvestrovský a nebýt toho nápisu, není ani vánoční, ale zimní je dost a mě se prostě hrozně líbí.
Jinak jsem si všimla, že každý design nastavuji kolem půlnoci :).

Grinch

5. prosince 2010 v 12:00 Filmy
Samozřejmě tady nesměl chybět tradiční vánoční film Grinch.
Filmy
Grinch přišel na svět stejně, jako všichni Kdovíci z městečka Kdosice. Jedné chladné noci přistál ve svém parapleštníčku na prahu dvou dobromyslných sester, Růži a Kláry. Ujaly se ho s láskou, přestože už od první chvíle tušily, že se od ostatních kdosických mrňat liší. V osmi letech Grinchovi narostly vousy a chlupy, navíc nazelenalé, a jeho vrstevníci ho provázeli výsměchem snad na každém kroku. Tehdy, v předvánočním čase, opustil domov, zanevřel na všechny, odmítl slavit Vánoce, které jsou pro obyvatele Kdosic téměř posvátné, a usadil se v hluboké jeskyni, vysoko nad městem. Od té doby je už po léta pro všechny Kdovíky i Kdovinky hotovou noční můrou. Nahání jim hrůzu ,a co je ještě horší, i výčitky svědomí. Ulice městečka už zase žijí předvánočním ruchem, který násobí přípravy na oslavu jubilejní Kdoslavy. Tehdy se kurážná Cindy Lou rozhodne osobně pozvat Grinche i s jeho psem Maxem, aby se stal smíchmajstrem a usmířil se s Kdovíky. Dopadne to sice všechno úplně jinak, než si ta malá představovala, protože Grinch je pořádný svéráz a k tomu ještě se srdcem o dvě čísla menší. Teprve, když zjistil, že Vánoce nelze ukrást, protože je nelze ani koupit, doroste mu do běžné, kdovíčí velikosti... Příběh Grinche, který nerozlučně patří k americkým vánocům, je útlá knížka, kterou její autor Theodor S. Geisel sám ilustroval. Záhy po prvním vydání v roce 1937 se stala bestsellerem a tak ji filmaři již dvakrát vtiskli podobu kresleného snímku. Tohle je její první celovečerní filmové spracování.

Můj názor:
9/10 - říkejte si kdo chcete co chcete, ale já tenhle názor nezměním. Grinch je (jak už jsem psala) pro mě tradiční vánoční film a mám ho moc ráda. Navíc je velmi vtipný a mohla bych ho vidět milionkrát a stejně by mě neomrzel.

Hodnocení na CSFD: 54%

O popelce trochu jinak

4. prosince 2010 v 12:00 Filmy
Jako první jsem si pro vás připravila tuhle krásnou pohádku nejen pro děti. Krásně ukazuje, jak fungují drby - na začátku je jeden příběh a postupem času se mění a mění, dokud... no podívejte se na to samy.
Filmy
Zchudlá vdova a její dvě dcery marně nadbíhají princi. Ten má ale oči jen pro Popelku. Když před půlnocí nepozorovaně z plesu zmizí a princ najde jen ztracený střevíček, rozhodne se pomocí něj svou vyvolenou najít, ale je to skutečně ta pravá verze pohádky?

Moje hodnocení:
9/10 - úžasný film. Už od malinka jsem vyrůstala na téhle pohádce a pravá popelka se mi nikdy nelíbila - nehledě na ty rádoby zábavný pokračování s Hillary Duff nebo Selenou Gomez. Tahle popelka pro mě je a zůstane nejlepší. Ostatním se moc nelíbí, ale já si s ní spojuji tu krásnou dobu, kdy jsem ještě byla malinká a těšila se na Ježíška :).

Hodnocení na CSFD: 36%

Czech Christmas

1. prosince 2010 v 22:23 | Tery |  Ostatní
Na internetu jsem pátrala po informacích z jiných zemí o vánocích a den na to jsem potřebovala procvičit angličtinu, takže mě napsalo? Proč to sakra nespojit? Tak jsem do vyhledavače zadala czech christmas a vyšel mi moc krásný článek, který by měli přeložit i ti, kterým angličtina moc nejde. No posuďte sami:December 24 (Christmas Eve)
Christmas on Prague's Old Town SquareFor many, December 24 (Štědrý den) is the most enjoyable day of Christmas holidays. Its Czech name literally means "Generous Day", probably for the wealth of food that has traditionally been served for Christmas dinner. Even poor families would make sure that their plates were full on this one day of the year.
December 24 is Adam and Eva's name day. The Christmas tree is decorated with traditional Czech Christmas ornaments in many households and preparations are made for the most festive dinner of the year. Christmas Eve is associated with many superstitions that usually relate to life, love, and destiny that awaits one in the year to come. According to one Czech Christmas custom, one is supposed to fast all day to see the "golden piglet" (zlaté prasátko) in the evening. Visit our Czech Christmas Customs and Superstitions page for a detailed list.
Christmas Dinner
Dinner is served after sunset (traditionally, it should not be served until after the first star has come out) and consists of carp and potato salad, sometimes preceded by mushroom, sauerkraut or fish soup. Did you know that carp can supposedly be prepared a hundred different ways? Christmas carp is specially

Vánočka, Czech Christmas bread
raised in manmade ponds and then sold from large tubs placed on the streets and town squares a few days before Christmas. You will not see this sight at any other time of the year. Some families keep their carp in the bathtub for several days as a temporary pet for their children... Dinner can be finished with dessert, such as apple strudel. A traditional Christmas bread called vánočka (similar to the Jewish challa) used to be a part of the Christmas dinner in the past but today it has largely lost its Christmas connotation and is available year-round.
Christmas Presents
After dinner, everyone around the table may sing Christmas carols before moving to the Christmas tree, which is all lit up and beautiful. By then, presents have been placed under the tree. Czech children believe that Christmas gifts are brought by Baby Jesus (Ježíšek) who comes into the room through the window to leave the presents. Unlike Santa Claus, Baby Jesus is a rather abstract figure with no particular physical image attached to him, and no one knows where he lives. Just like Santa though, he receives wish-list letters from Czech children a few weeks before Christmas.
A Christmas SceneMidnight Mass
Some people end Christmas Eve by attending the midnight mass (půlnoční mše) at a local church.
December 25 - 26
Czech Republic Christmas stretches over December 25 and 26, which are also referred to as the First and Second Christmas Holidays, or the Christmas Feast (Boží hod vánoční) and St. Stephen's Day (Sv. Štěpán). On St. Stephen's Day, children, students, teachers, and the poor used to go around people's homes singing Christmas carols. Nowadays, families stay at home and relax or visit relatives and friends to share the special time.