Listopad 2010

Šťastné a veselé .... třídní schůzky

30. listopadu 2010 v 22:37 | Tery |  Deníček
Avatar
Hey Gyus (zápis do úkolníčku: odnaučit se tenhle stupidní pozdrav!!!!)!! Jak jste se dneska měli? Já jsem dnes na večer proklínala třídní schůzky a abych řekla pravdu, trochu jsem záviděla těm, co už je mají za sebou.
Moc dobře vím, že vzhledem k mým drahým učitelkám na dějepis, češtinu a estetiku, mi tyhle předměty dělají problémy (ano ano, jedny z mála trojek a dějepisářka dokonce hrozí čtyřkou!!), jsem se rodičáku celkem děsila. Když ale přišla máma domů, přišla mi úplně v pohodě - až jsem se jí bála.
Nakonec jsem zjistila, že naše tídní si na nás (nečekaně) nestěžovala, zato že drahá paní učitelka na dějepis byla ve třídě společně s učitelkou na estetiku (která mě zároveň učí češtinu - já vím, je to zamotané). Máma se šla původně zeptat na češtinu, ale nakonec ta chudák učitelka nebyla puštěna ke slovu, díky její kolegini - chudák malá. No a to je asi všechno zlo, co mě potkalo. Jinak jsem zklamala svého oblíbeného učitele, který mě má na ICT  :(. Dneska totiž byla možnost po škole jít napsat opravu a já jsem to tak nějak ignorovala (no tak dobře, mírně řečeno jsem se na to vykašlala a neuměla jsme to). Celkem mě to mrzí, ale na druhou stranu je učitel rád, že patřím mezi ty aktivnější v hodině (ano ano, já jsem tomu taky nemohla věřit :)).
Jinak jsem se dozvěděla mnoho zajímavých věcí - například to, že si mě můj drahý učitel na ekonomiku vůbec nepamatuje (au, tak to bolí), že si nemáme sedat na topení (což nám bylo řečeno hodněkrát, ale zvyk je jako železná košile) a co mě nejvíc překvapilo? Asi to, že si mě moje paní učitelka na angličtinu hrozně moc chválí :). Fakt mě to příšerně překvapilo. Od ní bych to nečekala :).
No každopádně je půl jedenácté a já pořád neumím eko, takže se na to radši jdu podívat, nebo si mě učitel zase pamatovat začne ;).

Má oblíbená kniha

30. listopadu 2010 v 21:43 Téma týdne
Co si představíte pod pojmem má oblíbená kniha? Člověk, který skoro nečte, si namáhavě vzpomene na jednu z mála knih, které přelouskal, ale co má dělat knihomol jako já? Nad tímhle tématem jsem přemýšlela už hodně často. Na začátku byli těchhle oblíbených knih tisícovky, ale teď už mi zbyli jen 3. Všechny tři jsou samozdřejmě tak trochu fantazy.

První moje oblíbená série je Řada nešťastných příhod od Lemona Snicketa. Na tuhle knížku jsem přišla, když jsem byla úplně malá. Tehdy jsem seděla u televize a bezmyšlenkovitě přepínala kanály, když jsem najednou objevila úžasný film, který byl natočen podle prvních třech dílů těhle série. A co mi přinesl tenhle film? Nejen jednu z mých nejoblíbenějších knih, ale také mojí oblíbenou herečku Emily Browning a hlavně poučení že vždy se najde řešení.

Další moje oblíbená knížka je Moira od Henryho Loevenbrucka. Je o malé dívce Alee, z které se náhle stane Samildánach a která díky tomu získá mnoho přátel, ale hlavně nepřátel. Tuhle knížku jsem našla díky své nejlepší kamarádce. Ta na ní přišla, protože stejně jako já, i ona miluje vlky a proto pro ní jsou názvy jednotlivých dílů velice přitažlivé: Vlčice a dívka, Válka vlků a Noc vlčice. Kdo ví, jak je na tom filmové zpracování, protože jestli existuje, tak jsem ho dosut neviděla. A co mi tahle knížka dala? Nejspíš jsem si díky ní uvědomila, že nemusíte být plnoletí, aby jste dokázali změnit svět.

A kdo by se divil, že moje poslední upíra je o upírech. Nečekejte ale žádné Stmívání, ani Upíří deníky. Můj knižní upíří hrdina se totiž jmenuje Darren Shan a jeho příhody jsou popisovány ve stejnojmenné knížce. Jak jsem na tuhle knížku přišla?? Abych byla upřímná, už si to nevybavuji přesně, ale pamatuji si, že to bylo jako v nějaké pohádce (nebo možná hororu). Byla jsem jednou v zimě v knihovně, hustě sněžilo a byla už tma, když mi knihovnice oznámila, že potřebuje na chvíli odejít, tak abych případnému návštěvníkovi řekla, že má na chvíli počkat (byla jsem jediný blázen, který za tmy šel do knihovny - ono v zimě už v 5 hodin je tma). Odešla a já jsem se procházela po knihovně a hledala nějakou zajímavou knížku, když jsem narazila na malinkou uličku se zastaralími, polorospadlími knihami. Prošla jsem tedy tou uličkou a prohlížela si všechny knihy, když jsem ji najednou uviděla. Byla zastrčená až úplně vzadu, za dalšími milionami knih a ano, skutečně tam byla i ta pověstná pavučina (ačkoli tahle byla jen těžko viditelná). Prostě jsem si tuhle knížku půjčila (tehdy jsem začala 2. dílem - Upírův pomocník) a celou jsem jí na posezení přečetla. Byla moc krásná. Do těchhle knížek jsem se doslova zamilovala. Dnes už bych jí nedala ani za nic. Bohužel nedávno natočený film se moc nepovedl, ale to mi nezkazí chuť začíst se do téhle knížky znovu a znovu. A co mě tahle knížka naučila? Možná to, že známý neznamená kvaliní a hlavně naopak.

A jsem zase o přůšvih starší

24. listopadu 2010 v 15:09 | Tery |  Deníček
Avatar
Hey Guys! Divíte se, že píšu nějak brzy? Ehm, já taky. Možná to bude tím, že se teď na PC nejspíš dlouho nedostanu. Jak jsem před nedávnem psala, zanedlouho budou u nás ve škole třídní schůzky, ale to není ten největší průšvih.
Včera jsem totiž udělala něco, že co na mě zítra bude můj oblíbený učitel dostt ječet. Ptala jsem se dneska druhaček, jestli už se to někdy stalo a oni mi řekli, že ne, ale že si myslí, že to tomuhle učiteli vadit nebude. No pořád mi zbívá doufat, že na to nepřijde. No uvidíme. Bohužel vám neřeknu co to je, protože kdyby si to přečetl kdokoli kdo mě zná, byl by to hrozněj průšvih.

Tak nám dneska poprvé sněžilo. Jak to vypadá u vás?? My jsme dneska celá třída nevnímala učitele, ale koukali jsme se z okna. Bylo to úžasný to pozorovat. Bohužel když jsme vyšli ven, už to tak parádní nebylo. Byla hrozná zima a my jsme museli na ulici čekat na autobus hrozně dlouho.

Proč? Protože štěně

22. listopadu 2010 v 23:30 Deníček
Avatar
Hey Guys! Tak jak se vede?? Já se mám průměrně.
Včera jsem koukala na ČS má talent a jsem mooc nadšená, že Ríša postoupil.
Bohužel za 8 dní u nás na škole budou třídní schůzky. Poslední dobou se mi ta škola moc nedaří. Obzvlášť mám problémy s češtinou, angličtinou, hospodářským zeměpisem, dějepisem a ekonomikou. Dneska jsem dostala za 3 z matiky a jsem z toho celá nesvá, protože matika je to jediný, co mi opravdu šlo. Celkem mě to opravdu moc mrzí, ale co se dá dělat.
Jinak je možný, že jsem to ještě nepsala, ale před dvěma týdnama se nám narodila štěňátka. Jsou úžasná. Máme 3 pejsky a jednu fenku, kterou si necháváme. Před pár dněma se jim úplně optevřela očička a před malou chvílí jsme je pouštěli na první průzkum po bytě (respoektive po 1m na koberci - dál nedojdou). Je fakt hrozně roztomilý na ně koukat, jak se snaží běhat, ale jak jim to vůbec nejde. Jsem zvědavá, jak se s nimi mám rozloučit - asi nebudu moct :(.
A poslední novinka u mě je to, že jsem začala sledovat detektivky. Není to proto, že bych detektivky milovala, ale koukám na ty díly, kde se objevil Michael Trevino (můžete ho znát jako Tylera zUpířích deníků). Zvláštní je, že on všude hraje buťto vraha, nebo zavražděnýho a když je zavražděný, tak proto, že udělal něco špatnýho.

Opět názor, se kterým nikdo nebude souhlasit :)

3. listopadu 2010 v 1:30 | Tery |  Názory na cokoliv
Avatar
Hey Guys! Omlouvám se, že jsem se dříve neozvala, ale poslední dobou OPRAVDU nestíhám :(. Vím, že jsem to nějak prošvihla, ale dodatečně vám sem dám přání na hezký Halloween s mým úúplně nejoblíbenějším seriálem SUPERNATURAL.
imagebam.com
Poslední dobou jsem na tom závislá a i když jsem Sama do téhle doby neměla ráda, teď ho přímo nesnáším (kdo to sleduje, bude vědět proč...).
Jinak jste si mohli všimnout, že jsem tenhle článek dala do názorů. Je to z jednoho prostýho důvodu: budu tady mluvit o ČSMT (ano, teď se asi divíte, že mi to trvalo tak dlouho ;)). No tak jdem na to...

Za prvé bych chtěla říct, že je to jenom a jenom můj názor, takže se vztekejte, pište mi urážlivý komentáře, ale mě to je úplně jedno. Chvíli jsem přemýšlela, jak bych to sem měla napsat a pak mě napadl nejlepší způsob - vypsal postupující + názor a moje oblíbené nepostupující + názor, tak tady to máte (jen pro upřesnění, můj nejoblíbenější človíček, kterýho mám ráda už hrozně dlouho se do semifinále taky dostal, ale ještě nevystupoval, takže článek o něm čekejte během příštích dvou týdnů :)).

Mako! Mako - tak takhle partička si podle mě zasloužila jít do finále. Moc jsem s tím ale nepočítala, protože jsem tušila, že jako češi a slováci tenhle druh hudby moc neobdivujeme, ale opak je pravdou a já jsem hroozně ráda.
Chebejet - tak v tomhle případě nevím. Pokud se tomuhle věnují od dětství, je to pro ně celkem jednoduchý. Ano, holčiny byli talenti, ale spíše bych ve finále uvítala Pyroterru. Každopádně nemůžu říct, že bych jim to nepřála, protože byli talentovaný.
Marián Zázrivý - zpěv tohohle pána jsem v divadle hrozně obdivovala, ale v semifinále mi přišlo, že to méně vyniklo a na 1. místo to nebylo, ale uvidíme, třeba se ve finále opět projeví.
Radek Bakalář - ačkoli je to člověk, který soutěží se stejným talentem jako můj oblíbený Ríša (čili je to konkurent - a to velký), stejně jsem mooc ráda, že postoupil, protože předvedl úžasný výkon a troufám si říct, že mě to zaujalo více než zpěv Mariána Zázrivého.
The Pastels - byla to opravdu zajímavá podívaná a myslím, že postoupily právem.
Dominika Hašková - Má cenu zmiňovat? Ano, i já patřím k těm, kteří si myslí, že Dominika pochytala nejvíc hlasů ještě PŘED semifinálovým kolem - tedy celý týden, kdy se mohlo hlasovat, protože přesto, že z ní porota byla nadšená, já se ptala hodně učitelů zpěvu a ti my řekli, že jim to celkem trhalo uši. Navíc si myslím že Screamers by měli postoupit už jenom z hrozícího nebezpečí a to takzvaného "tančícího SuperStar", který nás čeká ve finále :(.
Sestry Winklerovy - z tohohle čísla jsem nebyla tak rozhozená, když postoupily. Bylo to možná tím, že jsem to čekala. Jejich zpěv byl dobrý, ale opět si myslím, že někteří dělají z komára velblouda, protože se jim to místy opravdu nedařilo. Každopádně nemůžu říct, že bych byla nějak zklamaná, že postoupily.
Křečkovi muži - tak u tohohle čísla jsem silně proti postoupení. Obzvlášť, když tam byla Zuzana, Salut Roma a Lucie s Angelem.


Mí favority, kteří nepostoupily:
Pyroterra - to mě mrzelo hodně moc, protože byli úžasní a hlavně dělali show a ta bude ve finále hodně chybět.
Lenka Piešová - tuhle holčinu bych sem možná ani nepsala, kdyby nepostoupily sestry Winklerovy a Dominika Hašková, protože, a říkejte si co chcete, mi její zpěv přišel o hodně lepší než zpěv sester a Dominiky.
Sleeperz - tak tihle dva mě mrzí asi nejvíc. Nejen, že to jsou moc sympatičtí kluci, ale hlavně mají TALENT jak něco :). Každopádně jsem ráda, že se nerozhodovalo mězi nimi a Dominikou, protože tohle bych porotě neodpustila. Pro mě jsou tihle kluci finalisté, ať si říká kdo chce, co chce.
Lucie Smolíková a pes Angel - dejte paní Bílé psa, ať ho naučí vše co slečna Smolíková a pak ať říká něco o tom, že je to jen zvířecí talent. Jednoznačně 100%ně lepší vystoupení než Křečkovi muži.

Příští týden nevím VŮBEC, kdo by měl postoupit, ale nejvíc to přeju Mighty Shake a Veronice Stýblové.

Tak to je asi všechno. Mějte se hezky, nepište mi urážlivé komentáře, je to jen můj názor a hlavně posílejte hlasy Ríšovi ;).