Srpen 2010

Nova nebo Prima?

31. srpna 2010 v 20:30 | Tery |  Názory na cokoliv
What?
Hodně lidí se mě poslední dobou ptá na jednu zásadní otázku: Talent Mania nebo Česko Slovensko má talent?
Nemusím ani přemýšlet, ihned jim odpovím, ale když se vás tisící člověk zeptá proč, přestane vás bavit odpovídat neustále jedno a to samé. Proto jsem to napsala sem, abych sem mohla nasměrovat všechny lidi, kteří by se mě na to ještě jednou zeptali.

Nápad
Už podle toho, že Prima má práva na původní Britskou verzy a Nova nesměla opět zůstat pozadu a vytvořila si novou verzi téhle soutěže, se dá poznat, kdo je na tom lépe s originalitou. Ani prima neměla dost nápadu na vytvoření úplně nové soutěže, ALE alespoň ji napadlo tuhle soutěž dostat do ČR.

1:0 pro Primu

Upoutání
Podle toho co jsem slyšela nejsem jediná, kdo si myslí, že to měla Nova moc zdlouhavé. Nejen, že je to live a tak musíte čekat na to, než se všechno připraví, ale ještě jste nuceni sledovat úplně všechny "soutěžící", zatímco Prima vybrala jen to nejlepší.
Potom je tu ještě jeden důležitý fakt. Nejdůležitější okamžik celé show - její začátek. Zatímco jsme mohli sledovat na Nově úžasný začátek s neuvěřitelnou show (!!jako u ostatních show Novy!!) s moderátorem velice vtipným (haha) a krásně upraveným (další sarkastické haha), Prima nám nabídla "jen" zajímavé, krátké a velmi vtipné uvítání v podobě dvou moderátorů, kteří nás ujistí již na začátku, že nálada v téhle show bude víc než přátelská. Čímž jsme se dostali k dalšímu posuzovacímu bodu.

2:0 pro Primu

Moderátoři
Abych byla upřímná (jak už jsem v minulém článku psala) na moderátorku Novy se přihlásila Monča Lebedová, čili moderátorka našeho Je to tvoje ve Fajn rádiu. To ovšem nic nemění na tom, že Mareš je mnou po posledních událostech velmi neoblíbený. Nehledě na to, že jeho vtipy celkem často nejsou vtipné a svoje nejlepší léta už má taky za sebou (teď nemyslím věkově ale talentově).
Narozdíl od Novy si Prima vybrala za česko Prachaře - tedy člověka, který byl vždycky vtipný (hlavně díky němu jsem koukala na Horákovi), který ovšem není tak zběhlí v moderování (což by jste ani nepoznali). Se Slovenskou polovičkou moderátorů jsem také velmi spokojená. Ačkoliv jsem Rausche neznala (a vzhledem k tomu, že je to prý jeden z nejlepších moderátorů na slovensku hanba mě) od první minuty mi přišel hrozně simpatický a podobně vtipný jako Prachař. Znamená to, že se máme opravdu na co těšit.
Jen jsem chtěla upozornit, že pokud se hledá Česko Slovenský talent, je důležité mít i talentovaného moderátora z čehož je jasné, kdo má bod.

3:0 pro Primu

Porota
Porota sestavená na Nově je mi celkem nesimpatická. Bude to nejspíš jedním, nejmenovaným pánem (aale dobře, když jinak nedáte tak je to Habera), který mi neustále přijde znuděný. Ano má být ten zlý porotce, který vás jen tak projít nenechá, ale aby na vás byl sprostý a neustále vás urážel... to radši ať tam není. Troška tomu taky dal. Vždycky jsem ho měla jako toho pána, který ví co dělá a on je porotce v takovéhle soutěži? No co mu na to asi řekne maminka (viz. Mr. GS). Jediný porotce, proti kterýmu nic nemám je Banášová. Vždycky jsem jí měla hrozně ráda a vždycky jí ráda mít budu, ale jak už jsem psala, jeden člověk Novu nezachrání.
Porota na Primě mi na první pohled přišla velice nepříjemná. Lucii Bílou jsem nikdy neměla moc ráda, ale po jednom díle ČS má talent jsem z Nemám jí ráda přehodila na Nevadí mi. Pokud jde o Krause, ten mi nikdy nevadil. Jako malá (dobře, jako menší) jsem milovala jeho talk show Uvolněte se prosím. On je opravdu chlap, který dokáže pobavit a to hodně. Nejvíce jsem se bála neznámého. Posledního slovenského porotce, kterého jsem ještě neměla takříkajíc oťuknutého a tak jsem nevěděla co mě čeká. Měl hrát zlého porotce a celkem mi na první pohled připomínal Haberu (teď už nechápu proč :)). Nakonec se ale ukázalo, že skutečně může existovat zlý porotce, který nenadává. Další bod pro Primu.

4:0

Hlasování
Obych se přiznala nemůžu posoudit, protože nevím jak se bude soutěž vyvíjet dál.

Score je tedy 4:0 pro Primu. POZOR!! JE TO POUZE MŮJ NÁZOR A NEMUSÍ HO SDÍLET VŠICHNI, tak buďte tak hodní a nepište mi hnusné komentáře (jako to bylo předtím se SuperStar.

TCA 2010

28. srpna 2010 v 1:39 | Tery |  Názory na cokoliv
Ano ano, skutečně jsem se rozhodla dát další článek do mé oblíbené rubriky Názory na cokoli. Jak možná víte, každý rok sem napíšu, co si myslím o Teen Choice Award, bohužel tenhle rok se mi to nějak vypařilo z hlavy. Proto to sem dám později než obvykle, ale stejně.
Na TCA byla krásná kamarádská atmosféra se spoustou zábavy, ale tady jsou kategorie, kde nečekaně vyhráli moji favoriti, nebo naopak s čím vůbec nesouhlasím:

Choice TV Show: Fantasy/Sci-Fi
* The Vampire Diaries
Fringe
Lost
Smallville
Supernatural


Ano ano. Jsem velkým fanouškem The Vampire Diaries, ale mnohem větší fanoušek jsem Smallvillu a hlavně seriálu Supernatural (Lovci duchů), kteří za sebou mají neuvěřitelnou 5. sérii a od září se můžeme těšit na 6. sérii. Hlasovala jsem 2x a pokaždé získali můj hlas právě Lovíci.


Choice TV Actor: Fantasy/Sci-Fi
* Paul Wesley, The Vampire Diaries
Josh Holloway, Lost
Joshua Jackson, Fringe
Ryan Kwanten, True Blood
Tom Welling, Smallville

Stejně jako  u TW Show i tady mám moc Paula, ráda, ale Tom Welling je pro mě mnohem lepší herec a tak opět oba moje hlasy šli jemu. Myslím, že kdyby nebyl Paul nominovaný, vyhrál by Tom jako minulý rok.


Choice TV Actress: Fantasy/Sci-Fi
* Nina Dobrev, The Vampire Diaries
Evangeline Lilly, Lost
Hayden Panettiere, Heroes
Anna Paquin, True Blood
Anna Torv, Fringe

Další údiv, ale oba moje hlasy, které jsem v téhle kategorii dávala, patřily Hayden, jelikož vzhledem ke zrušení Heroes už příští rok nebude možnost nominace.


Choice TV: Villain
* Ian Somerhalder, The Vampire Diaries

Russell Hantz, Survivor: Heroes Vs. Villains
Jane Lynch, Glee
Terry O'Quinn, Lost
Ed Westwick, Gossip Girl

Ano tentokrát zcela souhlasím. Ian v téhle roli úplně vynikl. Předvedl nádherný herecký výkon a tuhle cenu si plně zaslouží.


Choice Movie Actor: Fantasy

* Taylor Lautner, The Twilight Saga: New Moon
Johnny Depp, Alice in Wonderland
Jake Gyllenhaal, Prince of Persia: The Sands of Time
Robert Pattinson, The Twilight Saga: New Moon
Sam Worthington, Clash of the Titans

S tímhle tak nějak nesouhlasím. Tay je dobrý herec, ALE mnohem zajímavější, vtipnější a poutavější roli měl Johnny Depp, který z toho udělal takovou podívanou, že by si v téhle kategorii zasloužil vyhrát.


Choice Movie Actor: Drama
* Robert Pattinson, Remember Me
Jake Gyllenhaal, Brothers
Tobey Maguire, Brothers\
Jeremy Renner, The Hurt Locker
Channing Tatum, Dear John

Tak upřímě, Robert to nedostl, kvůli svému umu hrát (a ukazovat rádoby sexy pohledy), nýbrž kvůli tomu jak vypadá. Mnohem lepší byl Channing Tatum v Dear John a věřte že to nepíšu proto, jak vypadá (abych se přiznala, ani není můj tip).


Choice Movie Actor: Romantic Comedy
* Ashton Kutcher, Valentine's Day
Gerard Butler, The Ugly Truth / The Bounty Hunter
Josh Duhamel, When in Rome
Joseph Gordon-Levitt, (500) Days of Summer
Ryan Reynolds, The Proposal

V tomhle filmu ukázal Ashton jak ráda písu Amazing acting talent a proto si plně zaslouží tuhle cenu.


Choice Movie Actress: Comedy
* Tina Fey, Date Night
Kristen Bell, Couples Retreat
Lizzy Caplan, Hot Tub Time Machine
Zoë Saldana, Death at a Funeral
Emma Stone, Zombieland

V téhle krategotii nemůžu říct, že jsem nějak extra nespokojená. Ostatní filmy jsem totiž neviděla a tak nemůžu posoudit, ale můj hlas patří Emmě, za krásné ztvárnění Wichity. Jak říkám, ostatní filmy jsem neviděla a tak je zcela možné, že si tuhle cena zasloužila více Tina Fey.


Choice Movie Actress: Horror/Thriller
* Megan Fox, Jennifer's Body
Katie Cassidy, A Nightmare on Elm Street
Audrina Patridge, Sorority Row
Michelle Williams, Shutter Island
Rumer Willis, Sorority Row

Nejen že nemám Megan moc v lásce, ale hlavní je, že proti ní byla ve stejné kategorii můj největší ženský vzor: Katie Cassidy, v úžasném hororu A Nightmare on Elm Street. Jakožto vzor dostala samozdřejmě oba dva hlasy. Katie, pro mě jsi jednička.


Choice Movie: Villain
* Rachelle Lefevre, The Twilight Saga: New Moon

Joseph Gordon-Levitt, G.I. Joe: The Rise of Cobra
Stephen Lang, Avatar
Christopher Mintz-Plasse, Kick-Ass
Mickey Rourke, Iron Man 2

Není ironie, že po nahrazení Rachelle vyhrála? Já jí to hrozně moc přeju. Bryce je úžasná herečka, ale jako Victorii budu mít vždycky Rachelle. Gratuluju a moc ti to přeju.


Choice Movie: Chemistry
* Kristen Stewart and Robert Pattinson, The Twilight Saga: New Moon

Nejsem si jistá, kdo další byl nominován, ale jsem si zcela jistá, že nominováni byli i Amanda Seyfried a Channing Tatuum. Musím uznat, že chemie mezi nimi byla lepší než nezi naší Bellou a Edwardem.


To jsou všechny kategorie, kde jsem byla úplně spokojená a ty, kde jsem moc spokojená nebyla (kterých bylo víc). Každopádně jsem mnohokrát nemohla hlasovat, protože co já vím o Amerických reality show a soutěžích ve zpěvu? Pro mě bude vždycky nejlepší účastník pěvecké soutěže Marky a tím to pro mě hasne.

Moderátorka pro Leoše Mareše - Monika Lebedová

27. srpna 2010 v 0:32 | Tery |  Deníček

Tohle se zas až tak netýká mě, ale mého oblíbeného rádia. Někdo (kdo mě zná) může vědět, že miluju Fajn rádio. Obzvláště Tomáše a Tomáše a potom Moničku.
Poslední dobou jsem tvrdila, že pokud budu koukat na cokoli o Talentu, bude to Prima s úžasným Prachařem, ale nedalo mi to, a musela jsem se podívat na oficiální stránky Talent Manie. Jenom jsem tak projížděla videa (ani jsem na ně nekoukala) a najednou vidím, že na moderátorskou roli tam má video moje oblíbená Monika. Postila jsem si to a je to opravdu ona. No uvidíme, třeba budu přeci jen koukat na Novu (samozdřejmě pokud Monča uspěje).

Edit: Nějak mi nedošlo, že už nemá šanci. Ale byla by dobrá moderátorka - takže pokud Talent, tak Prima a Prachař - což opět doma neprojde :(

Krása a úžasn na lanovce, špína a modřiny pod ní

23. srpna 2010 v 0:35 Deníček
Avatar
Hey guys! Tak dnešní den byl katastrofa.
Vše začalo prudkým probuzením po sedmi hodinách spánku, což mi připomělo, že jsem taky jenom člověk. Nejkrásnější věc, je vstávat vedle někoho, koho milujete (což se mi dneska vyhlo :(), nejhorší když vstanete a váš rodič vám řekne: "Za hodinu jedeme na výlet". Nebylo by to tak hrozný, za normálních okolností, ale s mýma rodičema?? Museli jsme jet na nejdelší lanovou dráhu v ČR. Nůďo, ale krásný výhled. Pojďme být k sobě upřímní, dokonce jsem chtěla jet na lanovce i zpátky, ale moje přání nebylo vyslyšeno. Museli jsme 7,5 km zpátky.  A pěšky. Teda mělo to být 7,5 km, ale jelikož se mým milovaným rodičům nezamlouval fakt, že jdeme po silnici, vzali jsme to polní cestičkou. Ach ano, šli jsme z kopce, pak dokopce, zase z kopce a takhle pořád dokola. Nakonec jsme ušli asi o 5 km víc.
Mohli jsme ujít tak 4 km a najednou cesta končila. Samo, že se nikdo nechtěl vracet a tak jsme to prostě vzali těma skálama dolů. Několikrát jsem myslela, že se zabiju a pak nám máma frnkla, aniž by jsme to zjistili, takže jsem běhala po lese a se slzama na krajíčku se viděla, jak jí někde oživuju. No hrůůza. Nejhorší na tom ale je, že jsme se s tátou vsadily. Vsadily jsme se, že zítra ráno neudělám 10 džepů. Pokud je neudělám, budu muset večer dělat padesátku, a pokud je udělám (jako že já je udělám i kdyby to mělo být to poslední co v životě udělám), tak tu padesátku bude dělat můj drahý tatík.

About Me

22. srpna 2010 v 2:36
Me
Jméno: Tereza
Přezdívka: Tery - dříve Terýzek
Věk: 15
Datum narození: 11. dubna 1995
Vlasy: Hnědý k ramenům
Oči: Kdo ví? Vždycky jiný - přijde mi ;)
Kladné vlastnosti: Upřímná (většinou), tichá, přátelská, v celku hodná, věrná, veselá
Záporné vlastnosti: Tichá, občas vznětlivá, nestálá (pokud se jedná o názory), nervák (když se na něco těším nebo se něčeho bojím) - bylo by toho víc, ale teď nevím
Zájmy: Sbírání autogramů, prudění ostatních, čtení (hodně), psaní povídek (občas i básniček, ale jako bych to nikdy nenapsala), přidávání článků na moje 2 fansite

Oblíbená barva: Fialová
Oblíbené zvíře: Vlci, vlci a vlci ..... a když jsem byla malá tak jsem milovala pumy
Oblíbená zpěvačka: Ashley Tisdale, Markéta Konvičková, Pixie Lott
Oblíbený zpěvák: Marek Ztracený, David Deyl - zahraniční ani ne
Oblíbená herečka: Amber Tamblyn, Amanda Seyfried, Emily Browning, Arielle Kebbel, Malese Jow, Britany Snow, Emily Perkins, Candice Accola, Kat Dennings, Ashley Tisdale, Ashley Benson, Kristen Bell, Brea Grant, Katie Cassidy (jeden z mých nějvětších ženských vzorů), Anna Popplewell
Oblíbený herec: Kiowa Gordon♥, Alex Meraz, Charlie Bewley, Tyson Houseman, Jensen Ackles, Tom Welling (největší vzor), William Moseley, Aaron Ashmore, Shaun Sipos, Ian Somerhalder, Xavier Samuel, Bronson Pelletier
Oblíbené jídlo: Špagety s tátovou omáčkou a tátova polívka. Toho bych se vždycky ujedla - celá rodina soutěžíme kdo toho sní víc.
Oblíbené město, stát, kontinent: Amerika - kdo ví kde, ale Amerika je nejlepší. A pak samozdřejmě Děčín - což občas lidem leze krkem, protože pokud někdo řekne, že nemá rád Děčín, jsem schopná se i prát.
Oblíbené místo: Skály za domem. Klid, ticho, rozhled a všude kolem vás je jenom les, les, les.
Oblíbené roční období: Zima - miluju sníh, miluju vánoce a nikde nejsou pavouci :).
Oblíbený časopis: In Touch, Popcorn - dalo by se říct že přečtu cokoli mi dáte
Oblíbený film: Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Zombieland, Sesterstvo putovních kalhot (nejoblíbenější), Saw, Twilight (no vlastně až od Novýho měsíc, protože až tam jsou moji milovaní ;)), Rande na jedu noc, Přeběh dvou sester (chcete li doslovný anglický překlad tak Nezvaná)
Oblíbený seriál: Upíří deníky, Hrdinové, Lovci duchů, Pretty Little Liars a jako malá jsem milovala teď už kultovní sitcom Červený trpaslík
Oblíbená knížka: Moira (Vlčice a dívka, Válka vlků a Noc vlčice - aaano všimli jste si těch vlků), Darren Shan - ironií je, že bez vlků by v jedné knížce zemřel - prostě jsem posedlá ;)
Kontakt: Nejlíp uděláte, když mi napíšete tady do komentářů, nebo do komentářů kdekoli jinde na blogu (75% možnost, že vám odpovím - ovšem na tenhle blog, ne na váš), na ICQ - je v menu (10% možnost, že vám odpovím), na E-mail (99% možnost, že vám odpovím.

P.S.: Těch herců a hereček je mooc a tak pro mě ti "nejbližší" jsou vyznačeni kurzívou.

...vlci

22. srpna 2010 v 1:42 | Tery |  Na téma
Ano ano. Už dlouho tady nebylo žádný na téma a jelikož jsem poslední dva roky POŘÁDNĚ vysazená na vlky, tady máte ty nejkrásnější:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

I think...: Percy Jackson

22. srpna 2010 v 1:41 Názory na cokoliv
http://www.filmofilia.com/wp-content/uploads/2009/11/Percy-Jackson.jpg
Ano ano je to tak. Opět jsem se potřebovala vypsat a napadlo mě, proč nenapsat svůj názor na něco známýho?? Bude to můj 2. názor a tak jsem si vybrala film, který by mohl obstát. Jak jinak než Percyho Jacksona.
Kdo by nechtěl zjistit, že je vlastně dítě poloboha? Obzvlášť když máte tolik problémů jako náš mladý Percy? Asi každý co? Horší je, když na to přijdete zrovinka když vás všichni z vašeho světa chtějí zabít.
Percy Jackson má velice dobrou myšlenku. Bohužel nemohu porovnat s knihou, jelikož ta stále leží na mé poličce s dalšími 25 nepřečtemými, ale film mi stačil. Ano, skutečně jsem se rozhodla navštívit kina jakmile bude dotočen druhý díl, ale nedej bože, že bych byla starší anebo jen na blonďáčky - myslím, že bych si návštěvu kina hned rozmyslela. Ano ano Logan lerman je opravdu jediný, kdo mě z herců zaujal. Mladá Alexandra D'Addario je talentovaná, ale buťme k sobě upřímní - na tuhle postavu opavdu nemá. Z toho co hrála jsem jí věřila asi tak 3 pohyby a to jí ještě předceňuju.
Nejkrásnější byla myšlenka vybudovat všechno v Americe. Ano, přeci se můžete totálně vykašlat na nějaké řecké báje a pověsti - podotýkám řecké - a našim vzácným amričanům opět dokázat, že oni jsou nejlepší a že bez nich by přeci tenhle svě neexistoval. Nejvíce jsem se musela smát u 2. prstenu - kdo viděl ví o čem mluvím. Dům mědůzi? Kasíno? OK udělejme amíkům radost a nechme je to přestavět do ameriky, ale chrám? Toje přeci jasně Řecká záležitost ne?
Pojďme se ale trochu pobavit o hereckém obsazení. Za tu krátkou dobu co píšu tenhle článek jsem zvládla probudit svoje telecí pudy a dala jsem tak jasně najevo, že Logan jakožto Percy je dobrý, ale že Alexandra je příšerná. Kdo že nám to tam hraje dál?? Jo už vím, Pearce Brosman. Tak to fakt ne. Tohohle herce mám ráda, ale tohle je trochu přepísknutý. Nechápu, jak mohl klesnout tak hluboko. Nicméně Umu Thurman jsem něměla nikdy ráda. Vždycky mi přišla hrozně vyzáble bledá. Její herecký výkon byl ale (zabte mě někdo) vynikající. Těch pět minut co tam byla jsem se totálně bavila - aaano nejspíše za to můžou filmové efekty, ale bylo to OK.
Jinak celkově film se líbil mé mrňavé polovičce a moje starší polovička přemlouvala tu druhou aby to vypnula - marně. Asi je ve mě toho škvrněte víc než jsem si myslela.

Upírův pomocník

21. srpna 2010 v 0:40 | Tery |  Filmy
The Vampire’s Assistant Poster
Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci...
Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření.
Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou…

Můj názor: 1/10
Poslední dobou mají režiséři pouze jeden úkol: Vzít vaší oblíbenou knížku, natočit z ní "povedený" film, a udělat z toho brak. Celou dobu, co jsem sledovala Upírova pomocníka jsem se trhala za vlasy. Darrenův kamarád se potkal s Murthaughem? Rebeka je opice? Evra je puberťák na zabití, který chce dělat hudbu? Truska miluje Hroozleyho? Nový upíři jsou zakrvováni místo zasvěcování? Flituje se místo míhá? Nehledě na to, že mi vzali mojí oblíbenou postavu a udělali z ní vzteklího skřítka. Ano opravdu si nemyslím, že by byl Harkat tak .... ani nevím co. Prostě směšnej. Prostě hrůůůza. Už se opravdu těším na Kurdu, Evannu a hlavně Aru, kterou jsem si v knížce oblíbila tak, že jsem bulela jak malý dítě když umřela.

Červený trpaslík

21. srpna 2010 v 0:30 | Tery |  Seriály
http://www.mfantasy.cz/image/200601261929_300px-Red_dwarf_logo.png
Tento britský sitcom pojednává o partě postav: David Lister - poslední žijící člověk; A.J. Rimmer - hologram Listerova mrtvého kolegy; Kocour - Felis Sapiens, tvor jenž se na lodi vyvinul z kočky domácí; Holly - lodní počítač, který by měl mít IQ 6000 (což je stejně jako má 6 tisíc učitelů tělocviku...); Kryton - sanitární android, jemuž se časem podaří částečně vymanit ze svého naprogramování; K.Z. Kochanská - důstojnice z lepší společnosti. Seriál se odehrává v hlubokém, 3 000 000 let vzdáleném vesmíru na lodi Červený trpaslík a na lodi Kosmik.

Celkem má 52 epizod, které byly natočeny v 8 řadách (sériích) v letech 1988 až 1999, v roce 1999 prošel seriál také digitálním remasteringem. V remasterované verzi jej dvakrát uvedla ČT2 a právě nyní se poprvé u nás objevuje na DVD.

Můj názor: 10/10
Celkem mě udivilo, že ho tady ještě nemám. Je to jeden z mých úplně nejoblíbenější seriálů. Jako malá jsem celkem často uspořádávala "trpasličí hony" (jak jsem tomu ráda říkala) a celé to spočívalo v tom, kolik dílů stihnu zkouknout najednou. Věřte že jich bylo hodně.
Je to jeden z mála sitcomů, u kterého jsem se popadala za břicho a můj smích byl občas nezvladatelný a místy až histerický, což je důvod proč ode mě dostal 10 bodů z deseti. Ve stručnosti - člověk který neviděl ani jednu epizodu červeného trpaslíka je pro mě mrtvý.

Zpět ze Splavů. Spokojená? Ne, zklamaná

3. srpna 2010 v 23:08 Deníček
Avatar
Ano ano moji zlatíčka. Skutečně jsem se v neděli vrátila z mé "dovolené" ve Starých Splavech. Původně jsem tam měla být s jednou úžasnou rodinou, která ale na poslední chvíli přehodila termín, protože Terka (jejich nejmladší člen rodiny) měla zápas v tenise. Opravdu mě to mrzí, protože by tam byla celkem sranda, ale co, Kuba se na nás (a nebo spíš na loď) přijel podívat 2x a podruhé s sebou vzal i svého taťku Pavla. Když Kubíno vyjížděl na Mácháč, seděla jsem na molu a jeho táta mu přišel pomoct s vysláním Evropy na její další cestu a když už tam byl, tak si ke mě sedl a pořádně jsme si popovídali. Bylo to fakt úžasný. Mluvily jsme něco přez hodinu a povídali jsme si hlavně o škole, ale taky přišla řeč na jejich překrásnýho yorkšírskýho teriéra Denyho, kterej je až nepřirozeně malej, tmavej a neštěká a to i přez to, že mu jsou tři roky. Tuhle část prázdnin jsem si užila, ale pak...

Jak už jsem psala, původně s náma na chatě měla být tahle pohodová rodinka, ale místo toho jsme strávily týden s rodinou, která zabrala 4 pokoje najednou a když jeli na výlet tak bylo hroozný ticho. Fakt klídek. Ale abych jim nekřivdila, s některýma jejich dětma jsem si opravdu rozuměla - a to i s těma, s kterýma jsem moc nemluvila). Jinak už jsme tam byli jen my (s našimy dvěma pokoji) a ještě jedna rodina, kterou Káťa s Pepčou (příbuzní s kterýma jsem tam byla) znali. A s kýmže jsem tam vlastně byla? No přeci s mojí mamkou, se ségrou mojí babičky, její dcerou a synem a konečně s jejími dvěma vnoučaty - Káťou a Pepčou.

A proč vám přijde, že jsem si v Titulku stěžovala? No jasně, že za to může moje rodina. Zjistila jsem totiž, že ani rodina z máminý strany není tak idilická jak jsem si vždycky myslela - což se přede mnou máma snažila celý ty roky zkrýt. Ptáte se proč to bylo takový? Všechno co jsme s mamkou udělali bylo totiž špatně. Přivezli jsme bramboračku, bábovku a rajskou omáčku, všechno se to vylilo, protože jsme to nezdělali první den a "přeci nebudeme jíst jednu věc dva dny". No a pak je tu i fakt, že jsem musela pomáhat, zatímco si ostatní mládež dřepěla na prdeli (s prominutím) a čučela na telku. Ano jsem si vědoma, že ostatní na to měli rodiče, ale proč jsemv naší rodině musela makat já? No ale abych to nepřeháněla. Zase tak moc jsem nemakala. Akorát jsem jednou smažila květák, několikrát utírala a uklízela nádobý, několikrát za den jsem byla vyslána do sklepa - který byl fakt daleko - abych přinesla větrníky, pití a mnoho dalších. No ale dovolená to byla celkem slušná.

Ale k tomu zklamání - nebylo to jen kvůli mé rodině. Hlavně jsem byla pořádně rozčarovaná, když jsem přijela domů. Nemohla jsem se totiž neustále koukat na tu krásnou tvář toho kráásnýho kluka, kterýmu už jsem za ten týden musela líst pěkně na nervy jak jsem si ho pořád prohlížela. No nic, zamilovaná jsem byla, ale ne moc, protože všichni moc dobře ví, že moje srdce už čmajznul někdo jiný. Aaano, správně. Je to TA filmová hvězda. Ale já nenapíšu která, protože ten kdo mě zná osobně ví která, a ten kdo sem chodí pravidelně to tuší. (Ou už se ze mě stává Shakespear)